A herék a férfi szaporodási rendszernek alapvetően fontos részét képezik. Ezekben a hím ivarmirigyekben jön létre az élet reprodukciós sejtek – ondó formájában. Kialakulásukért a csírasejtek a felelősek.
Ezek a herékben kanyargó csatornákat alkotnak, ahol ez a lenyűgöző folyamat megtörténik. A természet okos és mindent jól átgondol. Ezért van a férfiaknak kettő belőlük. Amennyiben az egyik here károsodik, legalább a másik tudja a küldetését beteljesíteni.
Fejlődésük már az anyaméhben megkezdődik. Aztán leszállnak a hasüregből a lágyékcsatornán keresztül végső helyükre – a herezacskóba. Serdülőkorig inaktívak, aztán megkezdődik a rohamos fejlődés.
A férfi nemi hormon, a tesztoszteron irányításával megkezdődik az ondótermelés. Ez a folyamat megszakítás nélkül a halálig tart. Az ondó a herékben kb. 72 napig érik és már éretten a mellékherébe vándorol, ahol tettre készen várja a kezdést. Kialakulásához valamivel alacsonyabb hőmérséklet szükséges, ami megmagyarázza a herezacskók alsóbb elhelyezkedését.
A hererák nem ritka betegség
Úgy, mint a többi szervet, a heréket is megtámadhatják betegségek. A herék legismertebb betegsége a hererák. A statisztikák szerint Magyarországon körülbelül 4-500 férfi-t diagnosztizálnak évente ezzel a betegséggel. De ezek a számok csupán az új megbetegedések. Átlagosan százból egy a hererákos férfi, ami soknak számít. Az egészségtelen életmód, a stressz, a dohányzás, az alkohol és az ülő munka hozzájárulnak a betegség kockázatához.
[su_panel color=”#ffffff” border=”3px solid #3a7db5″ shadow=”0px 0px 0px #ffffff” radius=”5″ url=”https://www.merevedes.com/proerecta-hu”]Proerecta a Merevedés.com ajálnásával
A legujabb természetes potencianövelő a táplálékkiegészítők piacán
- 60 percen belül kifejti hatását
- Pénzvisszafizetési garancia
- Megfizethető ár
- Személyes átvéltel Budapesten, vagy diszkrét kiszállítás országosan
- 10% kedvezmény a készlet erejéig, kuponkód: PROERECTAX10
Kit veszélyeztet a hererák a legjobban?
A következő probléma a hererákkal az, hogy leginkább a 20 és 35 év közötti férfiaknál jelentkezik. Tehát abban az időszakban, mikor a férfi ereje teljében van. Karriert épít, családot tervez. A hererák azonban kellemetlenül és teljesen váratlanul megváltoztathatja a terveket.
Mindig fontos a megfelelő megelőzés. Az időben felismert daganatnál 90 %-os esély van a gyógyulásra. Hogy egy férfi hererákos lesz-e, azt az életmódja és a genetikája is befolyásolja. Ha családon belül rákot diagnosztizáltak a múltban, akkor természetesen ennek a betegségnek a kockázata is nagyobb.
Rejtettheréjűség – a rák előjele?
A további gyakran vitatott kockázati tényező a rejtettheréjűség. Az egyik leggyakoribb rendellenességről van szó az újszülött fiúknál. Viszont a statisztika szerint ebben az összefüggésben a hererákos betegeknek csak a 10 %-át érinti. Nagy a szerepe a kornak, hogy mikor operálták őket és a herék elhelyezkedésének (a hasüreg vagy a lágyékcsatorna).
Jelenleg az orvosok találgatásokba bocsátkoznak olyan daganatokról, amelyek összefüggenek különféle más műtétekkel vagy a herék tájékát érő traumákkal. Ezek nem megerősített feltételezések. A fertőzések hatásai valamivel erősebbek. A heregyulladás kifejezetten növeli a daganat előfordulását.
A modern civilizáció mérgező hatásai is hasonlóak: a gyomirtók és a mezőgazdasági növény védőszerek, a különféle sugárzások, a magas hőmérséklet és a nehézfémek. Nem léteznek egyértelmű bizonyítékok, de ezeknek a tényezőknek a hatását a kutatók néhány esetben közvetve bebizonyították.
Érdekes az a tény is, hogy a fehérek jobban veszélyeztetettek. És úgy tűnik, hogy minél világosabb valakinek a bőre, annál magasabb nála a kockázat. Legnagyobb mértékben az északiak a veszélyeztettek (Finnország, Svédország, Norvégia). Ezzel ellentétben a feketéknél a betegség megjelenésének az esélye 5-10-szer kisebb.
Hogyan alakul ki a heredaganat?
A daganat gyakorlatilag olyan sejtcsoport, amely ellenőrizetlenül szaporodni kezd és az immunrendszer erre a rendellenességre nem reagál. Ezeket az ellenőrizetlen sejteket nem pusztítja el és a képződmény tovább burjánzik.
Nem minden daganat szükségszerűen rosszindulatú (jóindulatú). Tehát nincs mindig szó rákról. A jóindulatú daganat leggyakrabban a heréken található egyértelműen körülhatárolt és a többi szövettől elkülönülő csomóról ismerhető fel.
A tünetek hasonlóak a rosszindulatú daganatéhoz és nem lehet csak tapintással megkülönböztetni egymástól őket. A legésszerűbb urológushoz menni, aki javasolja a továbbiakat. A folytatásban gyakran következik a műtét és a szövettani vizsgálat, hogy az orvosok megállapíthassák, hogy a daganat rosszindulatú-e vagy ellenkezőleg. A jóindulatú daganatok gyakoriak a fiúknál 5 éves korig.
OLVASSA EL: Hogyan történik az urológiai vizsgálat és mit fognak Önnel csinálni?
A rosszindulatú daganattípusok az esetek többségében a herék ivarsejtjeiből származnak. Valóban nagyon fontos a korai kórkép, mert az elhanyagolt rosszindulatú daganat tovább terjed a vérkeringéssel meg a nyirokrendszeren keresztül és újabb gócpontokat képeznek – az áttétet.
Ezek viszonylag gyorsan kialakulnak, akár egy vagy két hónapon belül is. Az áttétek a leggyakrabban a májban, tüdőben, a hasi nyirokcsomókban alakulnak ki. A csírasejteken kívül az áttétek a heréket beburkoló szöveten is kialakulhatnak, valamint a kötőszövetben. Gyakran keletkeznek rendkívül rosszindulatú daganatok, főleg a serdülőkorban és a felnőtté válás időszakában.
Fájdalomérzet a herékben – máris rákra utal?
Ha egy férfi a here tájékán fájdalmat érez, ez már a figyelmeztető jelek közül lehet az egyik. Természetesen nem kell rögtön a rákra gondolni, de fő az óvatosság. A kezdeti szakaszban a heredaganat nem fájdalmas, és amíg a heréket rendszeresen tapintással nem ellenőrzi, nem is kell tudnia a daganatról.
Idővel tompa fájdalom és a herék elnehezülése jelentkezik. Az éles belenyilalló fájdalom nagyrészt más problémára utal. Szóba jöhet a herecsavarodás (a herék saját tengelyük körüli megfordulása), a gyulladás, a here infarktus (a szerv elégtelen vérellátása és ereinek az összeszűkülése).
A fájdalmas tüneteket a férfiak többsége szívesen figyelmen kívül hagyja. Mindenesetre, ha a tünetek egy hétnél is tovább tartanak, akkor ideje orvoshoz menni. Néha a tüneteket has és hátfájás is kíséri. Főként a medence tájékán, abban az esetben, ha az áttétel a nyirokcsomók felé terjed.
A hererák megelőzése
A megelőzés ennél a típusú daganatnál nehézségekbe ütközik. Olyan kockázati tényezők vannak, amelyek veleszületettek és nem lehet őket befolyásolni (a fehér faj, a rejtettheréjűség újszülött korban vagy az öröklődés). Sok férfi nem tartozik egyik kockázati csoportba sem, mégis kialakulhat náluk a daganat.
Az egyetlen valódi ismert védelem ellene a még gyermekkorban elvégzett rejtettheréjűség műtétje. És még akkor nem is említettük a 2-3 %-os kockázatcsökkentést. Az önvizsgálati módszer valójában nem számít megelőzésnek, de a betegséget még korai szakaszában felfedheti, ami szinte megfizethetetlen.
A heregyulladás nem ugyanolyan, mint a rák
A gyulladást néha kínosan éppen a hererákkal keverik össze. Manapság ez a betegség viszonylag csak kevéssé van elterjedve. Ennek ellenére nagyon fájdalmas és kellemetlen. Kialakulása nem annyira alattomos, mint a ráké.
Gyorsan kezdődik, és erős fájdalom jellemzi, amit magas láz kísér. Magömléskor vér is megjelenhet az ondóban és a vizeletben is. A herék megnagyobbodnak, megduzzadnak és a herezacskó az érintett területen bevörösödik. A gyulladás helye érezhetően melegebb. Kísérő jelenségnek számít még a hányinger. A súlyos gyulladással együtt jár az ondótermelés csökkenése, aminek eredményeképpen a férfi termékenysége is károsodhat.
OLVASSA EL: A magömlés 6 leggyakoribb zavara
A gyulladás leggyakoribb oka a mumpszból származó vírusos fertőzés. Ez egy olyan kellemetlen megbetegedés, amely cseppfertőzéssel terjed. A betegség a nyálmirigyeket támadja meg, ami fájdalommal és duzzanattal jár. A gyulladás helye duzzadt és forró. Szerencsére a mumpsz mostanság nem jelent problémát az országos oltásoknak köszönhetően.
Heregyulladást baktériumok is okozhatják, amelyek a nemi úton terjedő betegségekkel terjednek. Ezek közé például a Chlamydia, kankó és szifilisz tartoznak. Ezek esetében a 19 és 35 év közötti férfiak csoportja van kockázatnak kitéve, akiknek több szexuális partnernője vagy partnere van.
OLVASSA EL: Átfogó áttekintés a nemi úton terjedő betegségekről.
Csomó a herén
A herék előnye, hogy jól kitapinthatóak. Az esetleges problémákat viszonylag könnyű felfedni. Létezik néhány tünet, amelyek daganatra utalhatnak:
- A here méretváltozása. Legtöbbször megnagyobbodásról van szó, de lehet méretcsökkenés is.
- Csomó vagy púp. A szerv felszínének bármilyen változása.
- A here természetellenes megkeményedése
- Fájdalom, nyomás és feszítő érzés a herékben.
Daganat van a herémen – mit tegyek?
A herék sebészi úton történő eltávolítása
A heredaganat a gyógyítható daganatok közé tartozik. A kezelési eredmények az utóbbi 10 évben markánsan javultak. Előrelépés történt a kórkép felállításában és a kezelésben is. Az utóbbi időben a hererákos betegek több mint 85 %-át kigyógyítják előrehaladott szakaszban is, vagy akár áttétek esetén is. Ennek ellenéra a betegek 15%-án nem lehet segíteni.
Az alapkezelésnek a műtét számít. A sebész a herét teljesen eltávolítja. A műtét folyamán ellenőrzik, hogy rossz- vagy jóindulatú változatról van szó. A mostani időszakban a sebészek a műtétet a lágyékcsatornán keresztül végzik, tehát a nemi szerven nem lesz semmilyen sebhely. A bemetszést a sebészek néhány centiméterrel a lágyék felett ejtik a hímvesző tövéhez közel. Csupán a gócpont eltávolítása nem szokványos eljárás, mert fennáll a veszélye annak, hogy nem sikerül teljes mértékben eltávolítani a daganatot.
Ezt követi a szövettani vizsgálat, amikor a laboratóriumban meghatározzák, hogy a daganat milyen mértékben van elhatárolva a környező szövetektől, valamint a méretét és a típusát. Ez alapján határozza meg az orvos a következő kezelési eljárásokat.
A daganatok megsemmisítése kemoterápiával
A fiatalok és serdülők esetében az alapvető kezelési eljárás a kemoterápia. A daganat fajtája határozza meg a gyógy ciklusok kombinációját és számát. A kemoterápia folyamán citosztatikus szereket alkalmaznak (cito – sejt, sztatika – megállít). A citosztatikus szerek úgy működnek, hogy egy bizonyos időre leállítják a sejtek életciklusát.
A rákos sejteknek rövidebb az életciklusa, tehát egy bizonyos idő után elhalnak, amíg az egészséges sejtek szintén leállnak, de ha túlélik, akkor reprodukálhatják önmagukat. A citosztatikus szereket intravénásan kanülön keresztül juttatják a vénába. Általában három különböző citosztatikus szer kombinációjáról van szó. Egy kemoterápiás blokk 3 – 5 napig tart és a blokkok közötti időtartam rendszerint 21 – 28 nap.
Sugárkezelés
A sugárkezelést az orvosok egy bizonyos daganat fajtánál alkalmazzák (az úgynevezett szeminománál), ami fiatal korban nagyon ritka. Kialakulása a 35-től 45 éves korig terjedő korosztályra jellemző. 50 éves kor után ugyancsak ritka.
Amennyiben a daganatok és az áttétek nem reagálnak az adott kemoterápiára, a terápia agresszívebb formája alkalmazható. Az úgynevezett 2. vonalba tartozó citosztatikus szerek másfajta kombinációja. Ha lehetséges, akkor helyénvaló műtétileg eltávolítani az áttéteket is. Hogyha a műtétet nem lehet elvégezni és az áttétek megmaradnak, vagy új gócpontok keletkeznek, a kemoterápia nagyon agresszív formája adagolható.
Fontos az a tény is, hogy az időben felállított kórkép a betegség kisebb kiterjedését jelenti a szervezetben. Ezért a korai felismerés esetén a kezelésnek nem kell annyira invazívnak lennie. A szabványos adag a nem áttétes esetekben 2-3 blokk. A betegség előrehaladott formáinál a szokásos adag 6 blokk.
A hererák-kezelés mellékhatásai
A kemoterápiának ártalmas hatásai vannak az emberi szervezetre. A mellékhatások közé sorolhatjuk az embernél a következőket:
- Kedvezőtlenül hat a keringési és az immunrendszerre
- Ideg- és izomrendszerre
- Emésztési zavarok
- A bőr, haj és köröm rossz minősége
- Rosszabb minőségű szaporodó képesség
- A vesék és húgyhólyag rosszabb állapota
- A csontok rosszabb minősége
- Az érzelmi és lelki egyensúly
Éljen egészségesen és valószínűleg elkerüli a rákot
A kemoterápia hatással lehet a hormonegyensúlyra. A férfiaknál fennáll a hibás ondó termelése vagy csökken a mennyisége. Valamint az időszakos vagy a teljes terméketlenség fenyeget. A további mellékhatások a fáradtság, szorongás és a hormonális egyensúly felborulása. A tesztoszteron mennyisége csökken, mint ahogy az ondótermelés is.
Ennek az eredményeként csökken a libidó és a szexuális vágy. Ilyen hatása van a félelemnek a külső megjelenés romlásától, a haj kihullásától. Pedig a kezelés alatt is lehetséges teljes értékű szexuális életet élni. A megfelelő étrend megválasztásával és táplálék kiegészítőkkel jelentősen meg lehet előzni a fent említett panaszokat és a szervezetet hozzásegíteni természetes rendeltetéséhez való gyorsabb visszatéréshez.
Az egyes táplálék kiegészítők és készítmények a merevedés erősítésére huzamosabb ideig tartó használata javíthatják és jobbá tehetik az ondó termelését. Elősegítik a tesztoszteron természetes kialakulását és így a nemi vágyat és az ondó minőségének a javulását. Főképpen a hosszú távú használat és a természetes összetevők az erősségei. A herék és az egész szaporodási rendszer számára ezek képviselik az ideális tápanyagfajtákat, és ez által egy jobb élet válik lehetővé.
[su_panel color=”#ffffff” border=”3px solid #3a7db5″ shadow=”0px 0px 0px #ffffff” radius=”5″ url=”https://www.merevedes.com/proerecta-hu”]Proerecta a Merevedés.com ajálnásával
A legujabb természetes potencianövelő a táplálékkiegészítők piacán
- 60 percen belül kifejti hatását
- Pénzvisszafizetési garancia
- Megfizethető ár
- Személyes átvéltel Budapesten, vagy diszkrét kiszállítás országosan
- 10% kedvezmény a készlet erejéig, kuponkód: PROERECTAX10
Visszajelzéseink szerint ezek a készítmények e célból a legjobbak: