A magömlés teljes mértékben hiányozhat, lehet korai, kései, gyenge, fájdalmas vagy retrográd (az ondó a hólyagba ürül). Eláruljuk, hogy mik az okai és az eredményei, milyen a megelőzés és a kezelés.
A merevedési problémák cikkek és viták gyakori témái. Több statisztika is mutatja, hogy egyre gyakoribbak a magömlési problémák. Az ondó kilövellésével kapcsolatos problémák komoly okot adnak a termékenységi problémákra és hatással vannak a prosztata egészségi állapotára. Ismertek az összefüggések a magömlés gyakorisága és a prosztatarák között. Az egészséges férfi magömlésének rendszeresnek kell lennie.
TIPPEK AZ EGÉSZSÉGRE: Miért kell naponta közösülni?
A korai magömlés tönkreteszi a közösülést
A korai magömlés a legismertebb és leggyakoribb szexuális rendellenesség a férfiaknál. Korai ondó kilövelléstől a férfiak 1/3-a szenved. Nagyon kevesen keresnek fel szakorvosi segítséget. Amennyiben egy férfinek másfél percen belül a hímvessző hüvelybe helyezése után magömlése van, akkor korai magömlésről van szó.
Proerecta a Merevedés.com ajánlásával
A korai ondó kilövellésnek a termékenységre végül is nincs hatása, de jelentős problémát okozhat a partnerek között. Egy perc alatt a partnernőjét valóban nem tudja kielégíteni.
Az okok többféle veleszületett és szerzett bajok is lehetnek. Tehát genetikai, lelki, hormonális, neurobiológiai problémák vagy fertőzések. De szerepet játszhat az alacsonyabb ingerelhetőségi küszöb, a nemi szervek gyulladása vagy a rövid kantár. Viszont egy egész sor technika létezik a korai magömlés problémájának a megoldására.
GYAKOROLJON NAPONTA és tartsa féken a magömlését. Hatásos gyakorlatok ITT.
A gyógyszerekkel együtt tanácsos bizonyos hímvessző gyakorlatokat végezni, valamint megtornáztatni a medencefenék izmait. Kiegészítésként érzéstelenítő krémet is lehet használni, amit általában külsőleg alkalmaznak a herékre. De ez csak a probléma rövid ideig tartó elodázása.
RÉSZLETES ÁTTEKINTÉSÉT az érzéstelenítő készítményeknek ITT találja.
A partnernő a gyenge magömlésen meglepődik
A gyenge magömlés vagy asztenikus magömlés részleges magömlésre való képtelenséget jelent. Ilyenkor a férfiak enyhébb orgazmust érzékelnek, és nem tapasztalják a jellemzően ritmikus összehúzódásokat az ondó kilövellésekor. A gyenge magömlést egész sor elsődleges megbetegedés okozhatja és velük együtt az is megszüntethető. Viszont ha gerincvelő-sérülés vagy fokozódó velőshüvely-szétesés áll fenn, akkor az asztenikus magömlés gyógyíthatatlan.
A késői magömlés untathatja a partnernőt
A késői magömlés sokkal ritkábban előforduló probléma, néha visszatartott magömlésnek is nevezik. Késői magömlésről beszélünk akkor, ha a férfinak valóban hosszantartó ingerlésre van szüksége, hogy az ondó kilövellésére sor kerüljön.
Ennél sokkal könnyebb a megoldás, mint a korai magömlésnél. Az okok gyakran visszavezethetőek lelki és szervi bajokra. Fiziológiai szinten ez az időköz a korral növekszik és egyúttal az ondó mennyiségének a csökkenéséhez vezet.
A késői magömlés nagyon gyakori a cukorbeteg, gerincvelő-sérülést szenvedett vagy urológiai/hasi műtéten átesett férfiaknál. Befolyásolhatják az antidepresszánsok használata vagy más lelki betegségre szedett gyógyszerek, valamint a magas vérnyomásra szedett tabletták.
Ismét egy egészségügyi problémáról van szó, ha több tíz perc szükséges a magömlés elérésére nem éppen szokványos és a partnernő számára kellemetlen maratonná válik, ami egy idő után nem fog neki tetszeni.
Gyakoribbak a lelki okok, mint az egészségügyiek. Ha probléma nélkül éri el a magömlést önkielégítéskor, akkor a partnernőjét is meg tudja tanítani a megfelelő mozdulatokra és változtathatnak a megszokott szexuális rutinon. Viszont határozottan keresse fel szakember segítségét és oldja meg a problémát. Magától nem fog megoldódni.
A magömlés hiánya a szakemberre tartozik
A magömlés-hiány olyan állapot, amikor a férfi eléri az orgazmust, de az ondó kilövellésére nem kerül sor. Száraz orgazmusnak is nevezik. A magömlésre való képtelenséget gyakran okoz például baleset következtében létrejött ideg-, gerincvelő- vagy medencesérülés, sebészeti beavatkozások, pszichotróp szerek és a vérnyomáscsökkentők.
Száraz orgazmust okozhat a cukorbetegség, a velőshüvely-szétesés és a prosztata műtétje. Néha a gyakori önkielégítés is tehet róla, amikor az ondónak nincs ideje újratermelődni. Ebben az esetben elegendő néhány óra szexuális böjt és a probléma megoldódik.
A száraz orgazmussal élő férfiak végül is élhetnek kielégítő szexuális életet, de a legnagyobb gond az, hogy partnernőjüket nem tudják megtermékenyíteni. Marad a mesterséges megtermékenyítés, amikor is ambulánsan leveszik az ondót egy különleges vibrátor segítségével, ami a hímvessző idegvégződéseit ingerli. Ez a férfiak 80 %-ánál előidézi a magömlést.
Így aztán az ondót fel lehet használni a partnernő megtermékenyítésére vagy a kinyert petesejtek laboratóriumi megtermékenyítésére. A rendszeres rezgéses ingerlés a javítja az ondóvezeték működését és az ondó minőségét. A másik lehetőség a mikro sebészeti ondóbegyűjtés a MESA vagy a TESE módszerekkel teljes altatásban. Ezzel egy időben a partnernő hormonális felkészítése is folyik, a petesejtek begyűjtése és a megtermékenyítés laboratóriumi körülmények között.
A retrográd magömlés megakadályozhatja a terhességet
A retrográd magömlés szintén az ondó kilövellésére való képtelenség. Viszont a magömlés hiányával ellentétben a retrográd magömlés esetén sor kerül az ondó kilövellésére, de az nem jut ki a szervezetből, hanem a húgyhólyagba.
A férfiak körülbelül 2 %-ánál nyilvánul meg és a férfi meddőség egyik oka. A retrográd magömlést saját magán is észreveszi. Az orgazmus elérése után az ondótól zavaros a vizelet. A vizeletelemzés után az orvos számára is nyilvánvaló.
A megtermékenyítést a vizeletből való laboratóriumi ondó begyűjtéssel és a petesejtek mesterséges megtermékenyítésével oldják meg. A retrográd magömlést a hólyagnyak záróizmának az elégtelen idegi ellátottsága okozza. A leggyakrabban cukorbetegeknél és idegrendszeri betegségeknél jelenik meg. A prosztata műtétjét követően rendszerint minden esetben megjelenik a retrográd magömlés. Sok férfi emiatt utasítja el a prosztataműtétet.
A fájdalmas magömlés akadályozza a közösülést
A fájdalmas magömlés nem túl gyakori, de nagy kellemetlenséget tud okozni. Nagyobbrészt szerzett jelenségről van szó, amit lelki problémák okozhatnak, továbbá az autonóm idegi rendellenesség, a húgyúti fertőzések, prosztatagyulladás és rák, mellékhere gyulladás valamint antidepresszánsok szedése. Tünetei a fájdalom a végbélben, a külső nyílásokban és végig a húgyvezetéken. Meg kell látogatnia a urológust, kivizsgáltatni vizeletét vagy hasi ultrahangra menni.
A magömlés rendellenességeit az orvos értékeli ki
Bármilyen magömléssel kapcsolatos probléma egészségügyi probléma is. Az egyetlen eredményes megoldás a szakorvosi segítség felkeresése. Lehet, hogy a gond egy időre magától javulást mutat a magömlést késleltető gélnek és más technikáknak köszönhetően, de ez rendszerint csak a probléma elodázása és nem a megoldása.
Az ondó kilövellésével kapcsolatos problémák okait csak az orvos fedheti fel.
TUDJA, hogy miként történik az urológiai rutinvizsgálat?
Nyugodjon meg és legyen magömlése!
Bármilyen panasz esetén próbáljon meg nem stresszelni, legyen nyugodt és lazuljon el! Fontos a bensőséges viszony kialakítása, a bizalom és a jó partnerkapcsolat. Ne a kiadott teljesítményre összpontosítson. Ki kell élvezni az orgazmust a teljesítmény és a nemi érintkezés időtartama feletti ítélkezés nélkül.
Proerecta a Merevedés.com ajánlásával
Amennyiben ez nem egy megoldásra váró órákig tartó maraton, akkor nincs mitől tartani. Minden nő értékeli a probléma megoldására tett erőfeszítéseket, de azt nem, ha elszalad előle. Legyen bármilyen is a problémája, a huzamosabb ideig tartó panaszok megzavarják a magánéletet és az Önök kapcsolatának is véget vethetnek. Magömlési rendellenességek esetén szükséges szakembert felkeresni. Ha nem tudja, hogy hova menjen és a körzeti orvosa nincs ínyére, egyenesen forduljon szexológushoz.